Vaše příběhy

Courtney & Mark

30.11.2021

Ahoj, jmenuji se Courtney a můj manžel je Mark. Náš příběh je o tom, jak jsme se chtěli stát pětičlennou rodinou. Náš příběh je dlouhý, je plný triumfu, zlomeného srdce, ale hlavně je plný lásky.

Mark a já jsme se vzali v roce 2009 a velmi krátce poté jsme byli připraveni založit rodinu. Trvalo nám celý rok, než jsem přirozenou cestou otěhotněla a v červenci roku 2011 se narodil krásný chlapeček jménem Peyton. Mysleli jsme si, že cesta k dalšímu miminku bude snadná, ale bohužel to tak nebylo!

Dlouhé roky jsme se pokoušeli počít druhé dítě. Vyzkoušeli jsme léky, operace a všechny dostupné přírodní metody, než jsme se obrátili na IVF v Novém Skotsku v Kanadě. Z našeho prvního kola IVF jsme byli plni nadějí, ale z 23 získaných vajíček nám zůstalo jen jedno embryo, které ani nepřežilo do dne přenosu. Velmi nás to zlomilo a měli jsme chuť to vzdát.

Ale protože jsem si přála, aby můj syn nevyrůstal bez sourozence, rozhodli jsme se dále bojovat. Krátce po našem neúspěšném cyklu jsme se rozhodli vrátit se k druhému kolu IVF, které opět selhalo. Zdálo se, že moje vajíčka jsou vadná a nebudeme moci mít další děti. Byli jsme z této ztráty smutní a snažili jsme se přijmout fakt, že naším osudem je být tříčlennou rodinou. Byla to bolestná a temná kapitola mého života. Naštěstí nás oslovil lékař, abychom zvážili program dárcovských embryí v České republice. Byli jsme nadšení a okamžitě jsme kontaktovali Gennet. Velmi nás zaujal program, který nabízí a přístup zaměstnanců. Poté, co jsme měli možnost si promluvit o možné léčbě s lékaři z Gennetu, bylo rozhodnuto, jedeme do Prahy! V květnu 2015 jsme tam odletěli, abychom zahájili další pokus o rozšíření naší rodiny. Přivítalo nás tolik laskavých tváří a pobyt v Praze jsme si naprosto užívali! Zůstali jsme tu 5 dní a po návratu domů jsme zjistili, že jsem konečně těhotná! Byli jsme tak nadšení! Dva úžasní dárci nám dali příležitost stát se podruhé rodiči a my jim budeme navždy vděční!

V prosinci 2016 přišla do našeho světa naše krásná Harper, která do našich životů přinesla tolik lásky. Když byly Harper dva roky, rozhodli jsme se, že se chceme znovu vrátit do Prahy a pokusit se o třetí dítě, takže jsme šli do druhého kola. Tentokrát nastaly nějaké komplikace, ale rozhodli jsme se vrátit potřetí, což se nám povedlo. V srpnu 2020 vstoupila do rodiny naše drahá Lennon a my byli konečně kompletní pětičlenná rodina. Nedokážeme ani slovy popsat, jak jsme vděční za dárce, kteří se rozhodli darovat část sebe. Naše dvě holčičky a jejich úžasný velký bratr jsou naše všechno. Nemůžeme být šťastnější. Prošli jsme cesty plné slz a bojů, ale nakonec jsme dosáhli úspěšného konce, ve který jsme ani nedoufali.  

Našim dárcům a všem, kteří nám tolik pomohli, velice děkujeme! Bez vás bychom nikdy nebyli kompletní.

Courtney & Mark

Objednejte se pomocí našeho kontaktního formuláře nebo nám zavolejte

GENNET Praha 7: +420 222 313 000 · GENNET Liberec: +420 483 101 300

Kontaktujte nás Chci také zaslat svůj příběh